Moje beleške - 11.4 Praćenje konverzija - napredno
Dobro došli, gost
Username: Password: Zapamti me
VAŽNO!
Nezvanični forum posvećen pripremi ispita za Google Adwords sertifikate. Mnogi postovi i materijali nastali su u toku pripreme za polaganje ispita. Neki su proizvoljna tumačenja Google zvaničnog materijala, neki su bolji ili lošiji prevodi istog. Bold Brand ne garantuje relevantnost ovog materijala. Savetujemo da ispite priremate koristići isključivo zvanične Google-ove materijale. Forum koristite kao dopunski materijal i kao mesto na kojem ćete otkloniti eventualne dileme i nejasnoće u vezi AdWords-a.

Google, AdWords, AdSens, Google Display network, Google Search network, PageRank su vlasništvo Google Inc. Bold Brand nije u zvaničnim odnosima sa njima.
TEMA:

Moje beleške - 11.4 Praćenje konverzija - napredno

Moje beleške - 11.4 Praćenje konverzija - napredno 4 godina 10 meseci ago #150

11.4 Advanced Conversion Tracking and Best Practices

Overview of Conversion Tracking Action

Možete da kreirate do sto različitih konverzija i da postavite odvojene monetarne vrednosti za svakog od njih.

Na primer, konverzija može biti kada se korisnik prijavljuje za newsletter, nešto kupuje ili preuzima file. Svaka akcija se može koristiti da izazove izvršenje tracking koda koji oglašivači mogu da postave ne svoje sajtove. Koristeći različite akcije za događaje za koje ste zainteresovani možete da pratite koliko korisnika završi svaku od ovih odvojenih akcija.

Conversion Tracking Action Types

AdWords pruža različite tipove konverzija koje možete definisati. Sledi lista mogućih tipova konverzija. Takođe možete da pravite i sopstvene tipove konverzija koristeći "other" opciju:
  • Purchase/Sale pomaže sajtovima sa online prodajom da prate kupovinu i prodaju
  • Leads - prati koliko korisnika je stiglo do tačke na sajtu sa koje su kontaktirali vašu kompaniju, kao što je na primer popunjavanje formulara na sajtu
  • Sign-ups može da prati koliko korisnika se prijavilo za newsletter i sl.
  • View of a key page - omogućava da pratite kada korisnik odlazi na odabranu stranicu
  • Signup - Prikazuje ko se prijavio za usluge na sajtu
  • Other - Omogućava da sami odredite tip konverzije.

Static Variables in Advanced Conversion Tracking

Kada ažurirate ili kreirate novu akciju imate mogućnost da definišete vrednost za svaku akciju. Ako se vrednost svake konverzije ne menja, koristite polje "revenue for your conversion" koje prihvata celobrojne vrednosti. Na primer, ako pratite prijavljivanje za newsletter i odlučili ste da je svaka prijava vredna 25USD, unećete "25" u to polje. Upisivanjem vrednosti za konverziju, omogućava AdWords da računa ukupnu vrednost za konverzije.

Using Non-Static (Dynamic) Variables in Advanced Conversion Tracking

Da biste pratili dinamičnu vrednost po konverziji (kao što je total svega što ste stavili u korpu u online prodavnici) možete da implementirati dinamičnu vrednost u sam conversion code koji se ubacuje na sajt.

Overview of Best Practices for Conversion Tracking
  • Konverzije (1-per-click) su korisne za praćenje jedinstvenih korsničkih leadsa, dok konverzije many-per-click mogu vam dati invormacija u višestrukim transakcijama.
  • Postavite različite vrste tipova konverzija i kreirajte monetarne vrednosti za svaku da biste pratili stavke na sajtu
  • Ako je AdWords nalog povezan na analytis nalog uvezite analytics ciljeve u conversions tracking. Sa shereovanim informacijama možete imati koristi od pristupa analyzics ciljevima, transakcijama i sessionsima koji su u vezi sa AdWords reklamnim klikovima unutar AdWords naloga.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.