Moje beleške - 10.2 Pregled AdWords Editora (1/3)
Dobro došli, gost
Username: Password: Zapamti me
VAŽNO!
Nezvanični forum posvećen pripremi ispita za Google Adwords sertifikate. Mnogi postovi i materijali nastali su u toku pripreme za polaganje ispita. Neki su proizvoljna tumačenja Google zvaničnog materijala, neki su bolji ili lošiji prevodi istog. Bold Brand ne garantuje relevantnost ovog materijala. Savetujemo da ispite priremate koristići isključivo zvanične Google-ove materijale. Forum koristite kao dopunski materijal i kao mesto na kojem ćete otkloniti eventualne dileme i nejasnoće u vezi AdWords-a.

Google, AdWords, AdSens, Google Display network, Google Search network, PageRank su vlasništvo Google Inc. Bold Brand nije u zvaničnim odnosima sa njima.
TEMA:

Moje beleške - 10.2 Pregled AdWords Editora (1/3)

Moje beleške - 10.2 Pregled AdWords Editora (1/3) 4 godina 6 meseci ago #179

AdWords Editor

Overview of AdWords Editor

AdVords Editor je besplatna desktop aplikacija koja se može download-ovati za upravljanje AdVords kampanjama. Ako imate veliki broj kampanja ili ključnih reči, ili ako upravljate većim brojem naloga, AdVords Editor može da vam uštedi vreme i pomogne.

Osnovni proces je jednostavan: download-ujte svoj nalog ili određene kampanje, napravite izmene, a zatim upload -adujte revidirane kampanje. Saznaćete više detalja o ovim koracima u narednim lekcijama.

AdWords Editor Features

Sa AdVords Editor-om, možete da:
  • Radite van mreže na vašem Mac-u ili PC računaru.
  • Postavite izmene na AdVords-u u bilo kom trenutku.
  • Čuvate i pronađete jedan ili više računa.
  • Dodavajete, uređujete i brišete kampanje, oglasne grupe, oglase, ključne reči i plejsmente.
  • Napravite brzo velike promene.
  • Izvršite napredne pretrage i izmene.
  • Dodajete komentare za vaše izmene.
  • Sortirate i da imate uvid u statistike uspešnosti.
  • Kopirate ili premeštate stavke kampanje, oglasne grupe i računa.
  • Izvozite snimak naloga za arhiviranje ili deljenje.
  • Uvozite rezervni ili deljeni fajl i da pregledate predložene izmene.
Saznaćete više detalja o ovim i drugim karakteristikama kasnije u ovoj lekciji.

Installing AdWords Editor

Da biste preuzeli i instalirali AdVords Editor, posetite AdVords Editor vebsajt www.google.com/adwordseditor. Izaberite Vindovs ili Mac, a zatim kliknite Download AdVords Editor. Trebaće vam Vindovs HP (Home / Pro), Vindovs Vista, Vindovs 7 ili Mac OS H (10.4 ili kasnije, Intel ili PoverPC).
Prvi put kada pokrenete AdVords Editor, od vas će biti automatski ponuđeno da preuzmete svoj nalog. Da biste preuzeli dodatne naloge, idite na meni File menu > Otvori nalog.
Možete samo izmeniti jedan nalog istovremeno. Da biste se zamenili račune, idite na File menu > Otvori nalog, izaberite nalog koji želite da vidite, a zatim kliknite na Otvori izabrani nalog.

Navigating AdWords Editor

Možete da se krećete kroz svoj nalog u AdVords Editoru pomoću tree view-a vašeg naloga na strani ekrana, zajedno sa tabovima za različite stavke u nalogu.
Tree view: tree view prikazuje ime naloga, a zatim imena kampanja i oglasnih grupa unutar njih. Kliknite na plus i minus znakove da proširite i skupite tree view i onda ćete videte kampanje i oglasne grupe u nalogu.
Tabs: Kada ste izabrali ime naloga ili određenu kampanju ili oglasnu grupu u tree view-u, koristite tabove da izaberete ono što želite da vidite ili izmenite. Svaki tab pokazuje deo vašeg naloga, kao što su ključne reči, oglasne grupe ili kampanje. Na primer, da biste videli oglasne grupe u kampanji # 1, izaberite kampanju # 1 u tree view-u i kliknite na tab Oglasne grupe.
Kolone: Možete da prilagodite kolone koje se pojavljuju na određenom tabu. Kliknite na mali kvadrat koji se pojavljuje nakon poslednjeg zaglavlja kolone, a zatim selektujte ili odselektujte kolone koje želite da prikažete. Imajte na umu da će se kolone statistike uspešnosti pojaviti samo kada ste preuzeli statistiku. Dvaput kliknite na zaglavlje kolone da se uklopi u širinu sa svojim sadržajem, ili kliknite desnim tasterom miša na zaglavlje kolone i izaberite " Auto-size Column". Da biste auto-sizeovali sve kolone odjednom, kliknite na birač kolona i izaberite " Auto-size All Columns ".
Tool bars: tool bar sadrži dugmad za account-level actions (nalog na nivou aktivnosti), kao što su Post Changes i View Statistics. Pored toga, svaki tab ima toolbar sa dugmadima za funkcije unutar taba. Na primer, tab Keywords ima dugmad za dodavanje i brisanje ključnih reči, čineći što više izmena i vraćanje izmena. Opcije dodavanje i uređivanje su dostupne u meniju Data.
Data view and edit panel: pregled podataka je veliki deo ekrana ispod tabova koji prikazuju detalje o izabranom tabu. Kada izaberete red u data view-u, možete da ga editujete direktno u redu ili u edit panelu ispod data view-a.

AdWords Editor Settings

Možete da odredite sledeće postavke pod Tools menu > Settings:
  • Omogućite praćenje korišćenja i šalji anonimne podatke na Google da pomognete boljšanju AdVords Editora.
  • Omogućite praćenje korišćenja i šalji anonimne podatke na Google da pomognete poboljšanju AdVords Editora.
  • Izaberite da li želite da sakrijete izbrisane stavke u svom nalogu, i da li ćete uključiti izbrisane i završene stavke kada preuzmete svoj nalog.
  • Omogućite evidentiranje logova. Kada je evidentiranje logova omogućeno, AdVords Editor automatski čuva izveštaje koji sadrže poruke koje se razmenjuju između AdVords Editor-a i AdVords servera. Ako naiđete na tehničke probleme, AdVords stručnjaci mogu zatražiti da im pošaljete logove da pomognete inženjerima da reše problem.
  • Odaberite lokalitet, koji određuje valutu i jezik interfejsa u AdVords Editor-u.
  • Odaberite default kampanju targetiranja. Kada kreirate nove kampanje u AdVords Editor-u, one će se automatski koristiti default jezik i lokaciju targetiranja koje ste ovde izabrali.

Downloading Accounts or Campaigns

Možete preuzeti ceo nalog ili određene kampanje. Kada ste preuzeli informacije o nalogu za AdVords Editor, možete ga osvežiti u bilo koje vreme sa opcijom "Preuzmi nedavne izmene". Ako ste preuzeli samo neke od vaših kampanja, možete da promenite grupu kampanja u bilo koje vreme.
Da biste preuzeli AdVords nalog u AdVords Editor-u, pratite sledeće korake:
  1. Idite na File > Open Account.
  2. Kliknite na Add Account.
  3. Unesite svoje korisničko ime i lozinku AdVords, a zatim kliknite na Next.
  4. Izaberite deo naloga koji želite da preuzmete.
Ako upravljate sa više AdVords naloga, AdVords Editor ih može sačuvati za lak pregled i uređivanje. Samo jedan nalog istovremeno može biti izmenjen, ali lako možete da dodate još naloga ili da se prebacite između naloga koje ste preuzeli. Ako imate nalog My Client Center, možete da koristite AdVords Editor da napravite promene na računima klijenata preko svog MCC naloga.

AdWords Editor: Add Individual Items

Možete dodati pojedinačnu kampanju, oglasnu grupu, oglas, ključnu reč ili plejsmente na nekoliko načina. Dva najjednostavnija načina su:
  • Idite u Data menu i izaberite tip dodatka kojeg želite da napravite. Na primer, da biste dodali ključnu reč Campaign # 1, idite u Data menu > Add New Keyword.
  • Kliknite na dugme Add na odgovarajući tab. Na primer, da dodate oglasnu grupu u Campaign # 2, izaberite Campaign # 2 u tree view-u. Zatim, idite na tab Ad Groups i kliknite na Add Ad Group.

Kada dodate novu stavku u nalogu, znak plus (+) se pojavljuje pored njega.
Ako želite da napravite draft verziju vaših dodataka, bez njihovog objavljivanja, možete da kreirate draft kampanju. Draft kampanje nisu postovane na vašem nalogu dok ne promenite status kampanje u "Aktivno". Da biste napravili draft kampanje, idite u Data menu > Campaigns > Add Draft CPC Campaign ili Add Draft CPM Campaign.

AdWords Editor: Add Multiple Items

Add Multiple tools vam omogućava da dodate veliki broj ključnih reči, plejsmente oglasa ili oglasnih grupa odjednom. Ovi alati su dostupni u Data menu ili na tab tool bars. Jednostavno upišite ili paste-ujte listu stavki u tool-u da biste ih dodali na lokacijama koje ste naveli.
Na primer, Add Multiple Keywords tool vam omogućava da dodate ključne reči u jednoj oglasnoj grupi, na svim kampanjama i oglasnim grupama, ili samo na oglasnim grupama koje ste naveli. Nakon što upišete ili paste-ujete podatke ključnih reči, kliknite na Next da pregledate svoje ključne reči i Finish da biste primenili promene.
Ostali Add Multiple tools rade na isti način kao Add/Update Multiple Keywords tool.

AdWords Editor: Edit Individual Items

Da biste izvršili pojedinačne promene, kao što su ažuriranje budžeta kampanje ili uređivanje bida ključnih reči, sledite ove osnovne korake:
  • Izaberite odgovarajući kontekst u tree view-u. Ovo bi mogao biti vaše ime naloga ili specifične kampanje ili oglasne grupe koja sadrži stavku koju želite da izmenite.
  • Kliknite na odgovarajući tab iznad data view-a.
  • Izaberite stavku koju želite da promenite u data view-u.
  • Napravite promene u eit panelu ili direktno u data view-u.

Na primer, da biste izmenili URL adresu ključne reči u oglasnoj grupi # 1, izaberite oglasnu grupu u tree view-u, a zatim kliknite na tab Ključne reči. Izaberite ključnu reč koju želite da izmenite, a zatim unesite vašu novu URL adresu u red ključnih reči.
Možete da vratite bilo kakvu promenu u AdVords Editoru koji nije bio post-ovan. Izaberite jednu ili više stavki u data view-u i kliknite na Revert Selected Changes. Imajte na umu da vraćanje izmena uklanja svaku promenu neobjavljenih promena, ne samo najnovije promene. Na primer, pretpostavimo da dodate novu grupu oglasa, zatim dodajte ključne reči i oglase na toj oglasnoj grupi. Ako izaberete oglasnu grupu i kliknite na Vrati izabrane izmene - Revert Selected Changes, oglasne grupe i svi novi oglasi i ključne reči će biti uklonjene.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re: Moje beleške - 10.2 Pregled AdWords Editora (1/3) 4 godina 4 meseci ago #199

Gle,Editor lekcija.....Ko je marljivo radio na ovoj lekciji,a nikad cuo nije za AdWords Editor? :lol:

Re: Moje beleške - 10.2 Pregled AdWords Editora (1/3) 4 godina 4 meseci ago #200

:blush: Tako mi i treba kada se kitim tudjim perjem. Lepo sam rekao da sta Marijana prevede ona i kaci. Eto sad ispada da sam namerno. :blush: :blush: :blush:

Ne bi ja to nikada. :P

Re: Moje beleške - 10.2 Pregled AdWords Editora (1/3) 4 godina 4 meseci ago #201

E, ali je barem ovaj editor super stvar! :)

Malo sam se igrao sa njime. Fenomenalan je i ubrzava rad bas ozboljno. Jesi li ga instalirala?

Re: Moje beleške - 10.2 Pregled AdWords Editora (1/3) 4 godina 4 meseci ago #202

Nisam,nocas sam do jedan radila test,i to onaj poslednji.Od 12 pitanja,8 tacnih.Solidno ali ne i sjajno....
The following user(s) said Thank You: chula